Ústecký kraj se na Pražském hradě představí jako Země znovuzrozená

27.03.2015 08:18

Desítky let zaznamenává prostřednictvím objektivu fotoaparátu dramatický příběh proměny mostecké krajiny Stanislav Štýs. Teď jeho rozsáhlá sbírka fotografií dorazí i do Prahy. Výstavu, nad kterou převzal záštitu prezident republiky Miloš Zeman spolu s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, uvidí návštěvníci od dubna do konce června ve Starém královském paláci Pražského hradu.

Tematický soubor fotografií Země znovuzrozená seznámí návštěvníky s těžbou uhlí, destrukcí krajiny, rekultivačními postupy a s následnými výsledky jednotlivých druhů rekultivací. Záběry doplní takzvaná dvojčata, tedy dvě fotografie, z nichž na jedné je oblast v době těžby a na druhé stejné místo po letech úspěšné rekultivace.

  • Datum a čas: od 3. dubna 2015 do 28. června 2015, od 10:00 - 18:00 hodin
  • Místo: Tereziánské křídlo Starého královského paláce Pražského hradu

Na výstavě na Pražském hradě bude instalováno zhruba 250 velkoformátových foto-obrazů, které doplní další artefakty v podobě schémat, plánů, grafik nebo statistik. Výstava bude doplněna o doprovodný program pro školy, laickou i odbornou veřejnost. Na vernisáži výstavy nebude chybět ani prezentace Ústeckého kraje.

Více informací zde.

Zpět

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.