Akce a semináře

Členská schůze

20.05.2016 08:31

Dne 19.5.2016 proběhla členská schůze Hospodářské a sociální rady Chomutovska.

Na programu jednání bylo:

1.       Zahájení

2.      Volba orgánů členskou schůzí

3.       Schválení programu jednání

4.       Kontrola usnesení

5.       Výroční zpráva za rok 2015

6.       Zpráva o hospodaření za rok 2015

7.       Plán činnosti na rok 2016

8.       Plán hospodaření na rok 2016

9.       Změna předsednictva

10.   Setrvání nebo ukončení členství Hospodářské a sociální radě Ústeckého kraje

11.   Různé

12.   Závěr>>

Galavečer operetních melodií a evergreenů aneb "Lázeňský koktejl"

18.05.2016 12:30

Zámek Klášterec nad Ohří pořáda ve spolupráci s Petrem Mackem - Macek Musik Management Most - Galavečer operetních melodií a evergreenů aneb "Lázeňský koktejl".

 • Místo konání: Zámek v Klášterci nad Ohří, Chomutovská 1, 431 51 Klášterec nad Ohří
 • Datum konání: 20. června 2016
 • Čas zahájení: od 18:00 hodin

 

Vystoupí:

 • Soubor NÁLADY
 • Sólisté: Venuše Dvořáková (soprán), Roman Krebs (tenor)

Zazní známé árie a dueta ze slavných operet J. Strausse, F. Lehára, E. Kalmána a evergreeny našich i světových skladatelů a další melodie pro dobrou náladu posluchačů.

>>

Pocity kapelníka Petra Macka po finálním koncertu 25. sezóny Festivalového orchestru

18.05.2016 12:20

V Mostě skončila 25. sezóna Festivalového orchestru Petra Macka. V rámci Festivalu krásné hudby cyklu Mostecká hudební setkání zazněly slavné skladby mistrů různých hudebních období J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. M. Bartholdyho, J. Masseneta a M. Ravela.

Tato pestrá dramaturgie zaujala i jednoho z protagonistů večera, francouzského dirigenta Martina Lebela, který přijel do Mostu na mé pozvání z Paříže autem i s celou rodinou. Řekl mi, Petře, na tvém koncertě je vždy přátelská atmosféra ve Festivalovém orchestru a tvá dramaturgie, která vždy zaujme a potěší posluchače.
Dodal, že rád jezdí dirigovat můj orchestr a že rád se mnou spolupracuje, protože ve mně cítí velké hudební srdce. Díky přátelské atmosféře mezi sólisty a členy orchestru vznikla tvůrčí a srdečná nálada, jejímž výsledkem byl krásný večer pro posluchače, kteří toto vše ocenili velkým aplausem, který byl před závěrečným přídavkem vestoje.

K sólistům večera patřila Isabelle Prain, která zahrála na flétnu Suitu h-moll pro flétnu, a malý smyčcový orchestr a také spolu s členem orchestru, tentokrát sólistou,
harfistou Lukášem Dobrodinským, přednesli volnou větu z koncertu pro flétnu a harfu W. A. Mozarta. Jako celá léta patřil a patří Ivan Ženatý, mimo jiné legenda sólistů Festivalového orchestru, vždy k vrcholům hudebních večerů v mosteckém divadle. Konečně se mi po dlouhých letech povedlo s Ivanem hrát sólovou skladbu
M. Ravela Tzigan a nesmrtelný přídavek Meditaci J. Masseneta z opery Thais. O Ivanovi říkám, že je houslový génius. Zavzpomínali jsme, když mi jednou v Mostě zahrál na jednom večeru tři houslové koncerty, mezi nimiž byl i koncert M. Brucha g-moll pro housle a orchestr, který se vyznačuje silnou melodií ve volné větě a ke které Ivan dodal, že s dirigentem Martinem Lebelem dospěli skoro k absolutnímu spontánnímu souladu, který se nedá nacvičit. Jsem šťastný, že sezóna skončila bravurními výkony všech sólistů i orchestru, který se nechal vtáhnout do velkého prožitku a sám podal skvělý výkon. Vnímaví posluchači to ocenili, o čemž svědčil potlesk ve stoje. Řada z nich mi sdělila, že se těší na další koncerty v příštích sezónách. Děkuji jménem umělců všem sponzorům a mecenášům tohoto hudebního dění za dlouholetou podporu, jehož hlavním protagonistou je můj Festivalový orchestr.

Petr Macek

>>

Turistická sezóna v Krušných horách odstartovala víkendovými akcemi

18.05.2016 12:14

Navzdory nepříznivému počasí, které uplynulý víkend ovládlo Krušné hory, zahájily turistickou sezónu v Krušných horách stovky lidí. Akci pořádala Destinační agentura Krušné hory za finanční podpory Ústeckého kraje a obec Moldava. Zahájení sezóny se v sobotu zúčastnil také krajský radní Martin Klika.

V sobotu se v areálu Lesné sešli zejména cyklisté. Ti se vydali na vyjížďky po Krušnohorské cyklomagistrále. Některé skupiny využily navržené trasy a cykloprůvodce, kteří jim byli k dispozici. Během dopoledne mohli návštěvníci Lesné posnídat v rámci akce Férová snídaně potraviny z výhradně místních krušnohorských surovin.

Vernisáží byla zahájena výstava fotografií s krušnohorskou tématikou, která je v Krušnohorském lidovém domě k vidění až do září letošního roku. Pro děti byly připraveny soutěže a jízdy zručnosti na horských koloběžkách. Během dne se prezentovali regionální certifikovaní prodejci, kouzla s chemií předvedli studenti Střední školy Educhem.

Kdo vydržel chladné počasí, užil si odpolední koncert kapely Nebe nebo večerní táborák s živou hudbou. V neděli akce pokračovala na Moldavě. To už zahájení sezóny doprovodilo i sněžení. I tak ale lidé přišli a podpořili běžce, kteří se rozhodli startovat na Krušnohorském půlmaratonu. „Hory jsou s počasím nevyzpytatelné. Navzdory chladu si ale lidé začátek sezóny užili,“ komentoval Martin Klika víkendové akce v Krušných horách.

Zdroj: Destinační agentura Krušné hory

 

foto
V sobotu se v areálu Lesné sešli zejména cyklisté

foto
Navzdory nepříznivému počasí dorazily stovky lidí

foto
Zahájení turistické sezóny si nenechal ujít krajský radní Martin Klika 

foto

foto

Zdroj

>>
<< 43 | 44 | 45 | 46 | 47 >>

Vítejte na našem webu

 

 

Hlavní cíle a činnost
 

 • Zabezpečujeme potřeby a zájmy členů rady.
 • Zajišťujeme koordinaci některých společenských činností, odborných služeb v oblasti průmyslu a v obchodním partnerství
 • Vyvíjíme iniciativní a koordinační činnost s cílem rozvoje a obnovy regionu, dosažení vyšší ekonomické a sociální úrovně regionu, podpory malého a středního podnikání - včetně spolupráce se zahraničními partnery, snížení nezaměstnanosti a tvorby nových pracovních míst.
 • Podílíme se na plnění strategických dokumentů ČR, Ústeckého kraje, předkládáme a prosazujeme vlastní projekty k rozvoji regionu.
 • Nabízíme zpracovávání žádostí o dotace z vhodných dotačních titulů, evidenci a konzultaci projektových záměrů, celkovou administraci projektů.
 • Nabízíme svým členům propagaci akcí, které pořádají, na svých internetových stránkách, v Informačních listech i přímým mailingem.
 • Navazujeme a rozvíjíme styky s Hospodářskými a sociálními radami kraje a obdobnými institucemi v České republice i zahraničí a uzavíráme s nimi dohody.

 

 

Hospodářská a sociální rada Chomutovska je sdružením fyzických a právnických osob, které bylo založeno dne 31.5.2000 registrací stanov u Ministerstva vnitra České republiky pod č.j. VS/1-1/43874/00-R.

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.